Kontakta oss gärna

STOCKHOLM FASHION DISTRICT
info@stockholmfashiondistrict.se
+46 (0)8 411 00 22

SFD DELIVERY
delivery@stockholmfashiondistrict.se
+46 (0)70 090 42 47

BESÖKSADRESS
Stockholm Fashion District
Augustendalsvägen 7, box 107
SE-131 52 Nacka strand, Sweden.

LEVERANSADRESS
Augustendalsvägen 5B
SE-131 52 Nacka strand, Sweden

Team

Utöver Stockholm Fashion Districts team samarbetar vi nära med varumärken, vänorganisationer, experter och fristående konsulter.

Helena Waker, CEO

Helena är CEO för Stockholm Fashion District och Trade Partners Sweden.

helena@tradepartners.se

+46 (0)70 607 08 34

Vanessa Leporati, Chairperson

Vanessa är ordförande för Stockholm Fashion District och Trade Partners Sweden.

vanessa@stockholmfashiondistrict.se

+46 (0)70 471 83 40

Katarina Wåhlberg, Head of Customer Relations

Katarina är kundansvarig för Stockholm Showroom och Stockholm Shoe House samt kontaktperson för uthyrning av showrooms.

Projektansvarig för:
Trends & Orders
Inköpsdagar i Stockholm Shoe House

katarina@stockholmfashiondistrict.se

+46 (0)70 090 42 48

Amanda Heldring, Project manager

Amanda är projektledare för Stockholm Fashion Districts mässor och event.

Projektansvarig för:

Fashion Week Trade
Nordic Fabric Fair
Textile Day
Inköpsdagar i Varberg

amanda@stockholmfashiondistrict.se

+46 (0)70 852 77 20

Ebba Hultberg, Project & Member Success Manager

Ebba ansvarar för Trade Partners Swedens medlemmar.

Projektansvarig för:
Trade Partners Summit
Trade Partners Swedens årsmöten, höstmöten och nätverksmöten
Days of Trade – Interior & Design

ebba@tradepartners.se

+46 (0)72 142 66 37

Malin Wasström, Head of Communication & Marketing

Malin är kommunikations- och marknadsansvarig för Stockholm Fashion District och Trade Partners Sweden.

malin@tradepartners.se

+46 (0)76 518 90 17

Filip Pålsson, Customer Relations

Filip arbetar med kundservice för Stockholm Showroom och Stockholm Shoe House.

filip@stockholmfashiondistrict.se

+46 (0)76 719 56 38

Filip Neborg, Project Assistant

Filip assisterar i Stockholm Fashion Districts och Trade Partners Swedens event. 

filip.neborg@tradepartners.se

+46 (0)73 598 35 09

SFD Delivery

I Stockholm Fashion Districts logistikcenter SFD Delivery tar Nativus emot kollektioner, paket och hjälper alla som verkar utifrån distriktet med deras försändelser.

delivery@stockholmfashiondistrict.se

+46 (0)70 090 42 47

Anna-Karin Abdon, förbundsjurist

Anna-Karin är förbundsjurist för Trade Partners Sweden.

info@abdonlaw.se

+46 (0)733 34 47 47

Vill du bli en del av Stockholm Fashion Districts team?

Välkommen med ansökan om praktikplats eller för att tillfälligt förstärka vårt team vid aktiviteter & event.